Premiile ”Rada Mihalcea pentru Tineri Cercetători în Știință și Inginerie”

Concursul pentru premiile Rada Mihalcea pentru Tineri Cercetători în Știință și Inginerie organizat  de Primăria municipiului Cluj-Napoca în parteneriat cu doamna Prof. Rada Mihalcea în perioada 15 aprilie – 15 iunie 2017 oferă recunoaștere tinerilor cercetători din aceste domenii, prin premiile in bani pe care aceștia îi vor primi, după cum urmează: Locul I – 1500 $, Locul II – 1000 $ și Locul III – 500 $.

Condiții de participare:

·      Persoane care lucrează în cercetare, în domenii de știință sau inginerie, la universități, institute de cercetare etc.

·      Candidați cu vârsta până în 35 de ani, împliniți până la 31 decembrie 2017.

Aplicație:

·      Scrisoare de nominalizare în care sunt prezentate meritele candidatului și motivația acestuia pentru acest premiu;

·      Curriculum Vitae al candidatului;

·      Trei scrisori de recomandare;

·      O copie după cartea de identitate al candidatului.

Dosarul de aplicație trebuie trimis la adresa de e-mail tineri.cercetatori.stiinta.ing@gmai.com până la data de 15 mai 2017.  Scrisorile de referință trebuie trimise direct de către referenți la aceeași adresă de e-mail.

De asemenea, pentru orice nelămuriri, vă invităm să scrieți la adresa de mail menționată mai sus.